Frederik har afsluttet sin uddannelse

I sidste uge lykønskede vi Frederik Tolstrup med hans uddannelse som salgsassistent - og med hans nye job her hos os.

I sidste uge lykønskede vi Frederik Tolstrup med sin uddannelse som salgsassistent – og med hans nye job her hos os.

Frederik har haft interesse for tekniske emner længe før han kom til Geovent, og han har arbejdet med teknologi af forskellig art. I løbet af sin læretid er hans tidligere erfaringer blevet kombineret med en vilje til at lære og en høj grad af fleksibilitet. Kombineret med hans servicemindede indstilling har dette gjort Frederik til en værdsat lærling for os.

Som det sidste skridt har Frederik gennemført den afsluttende opgave og fået karakteren B (10), hvilket er et bevis på Frederiks evner og vilje til at lære.

Samtidig er vi glade for at kunne meddele, at Frederik vil fortsætte med at arbejde hos os!

Receive newsletter

Få vores nyeste katalog

Det aktuelle katalog gælder fra 2021 er på gaden nu
Klik på linket her under og få tilsendt en eller flere kataloger pr. post eller på e-mail.

Anmod katalog

Anmod om katalog

    Om Geovent

    Vi er en dynamisk virksomhed, der har specialiseret sig i udvikling og fremstilling af komponenter og systemer til avanceret industriel ventilation.

    Vi har været kendt som pionerer på dette område siden 1968.

    Læs mere ›

    Udsugningsarme ›

    Bredt udvalg af tragte ideelle for udsugning af svejserøg og dampe.

    Filtre ›

    Bredt udvalg af industrielle filtre – fra svejserøg til olietåge – vi har de fleste filterløsninger.

    Blæser ›

    Geovent tilbyder et bredt udvalg af ventilatorer med luftmængder op til 55.000 m³/h.

    Udstødningsgas ›

    Udsugningsarme for punktudsugning, svejserøg, dampe og støv.